Sizinlerden gelen taşıma ilanları

Batırık Çorbası ve Köftesi

MALZEMESİ :
1 kase ince bulgur
1 kase kavrulmuş (çekilmiş yer fıstığı)
1 kase kavrulmuş çekilmiş susam
1 çorba kaşığı salça
1 tane kuru soğan (ince kıyılmış)
Tatlı kaşığı kırmızı pul biber (isteğe göre)
2-3 adet limon suyu, 1 tatlı kaşığı tuz
2 domates (ince doğranmış)
2 salatalık (kabuğu soyulmuş ve ince doğranmış)
1 demet maydanoz (ince doğranmış)
1 demet nane (taze yerinden, ince doğranmış)
5-6 adet taze yeşil soğan (ince doğranmış)
8-9 adet marul yaprağı (ince doğranmış)
8-9 yaprak beyaz lahana (ince kıyılıp tuzlu suda haşlanacak)

HAZIRLANIŞI :
Önce ocağa su koyup kaynatınız. Derin bir kabın içine, ince bulgur, yer fıstığı, susam, salça, kuru nane, kuru soğan koyup soğanların üzerine bir tutam tuz serpiniz. Önceden kaynattığınız suyu bütün bunların üzerine gezdirin. Bütün malzemelerin ıslanacağı kadar kaşıkla karıştırıyoruz. Çok fazla karıştırmanıza gerek yoktur. Biraz soğuyunca ovaladıktan sonra yeşil nane, maydanoz, yeşil soğan, domates ve salatalıkları da ilave ederek kıvama gelinceye kadar ovalayınız. Arzu edilirse bu şekilde yıkanmış marul haşlanmış lahana yapraklarıyla da kısır gibi yenilebilir.
İstenilirse de bütün bu ovulmuş malzemelerin üzerine su ilave edilir. Soğuk çorba gibi sulandırılır. İki elinizle içinde dirilik kalmayacak şekilde karıştırılır. Ağız tadınız oranında limon ve tuz eksikse ilave edilir. Son kez karıştırılıp, büyük yemek tabaklarına servis yapılır. Üzerine de kıyılmış marul veya kıyılmış, haşlanmış beyaz lahana konularak ağız tadıyla yenir.

Konya Batırık Çorbası ve Köftesi
Konya usulü Batırık Çorbası ve Köftesi
 
 


Konya evden eve nakliyat hizmeti almak istiyorsanız. Ev eşyası taşıma Firmaları linkini kullanarak, Konyada hizmet veren Konya evden eve taşıma işi yapabilecek firmaları görebilirsiniz.
Sayfamızda şehirler esas alınarak nakliyat firmalarının tanıtımı yapılmıştır. Firma şehir merkezinde mi sizin aradığınız ilçede mi faaliyet gösteriyor, adresine bakarak öğrenebilirsiniz.