Sizinlerden gelen taşıma ilanları

İrmik Helvası

MALZEMESİ:
2 su bardağı irmik
1 su bardağı toz şeker
1 su bardağı su
1 su bardağı süt
1 çay bardağı sıvıyağ
1 çorba kaşığı tereyağı
1 çorba kaşığı dolmalık fıstık

YAPILIŞI:
Tereyağı tencerede eriyip kızarmaya başladığında irmik tencereye konulur, koyu pembe oluncaya kadar kavrulur. Arzu ettiğiniz kıvama geldiğinde irmik başka bir kaba alınarak şekeri ilave edilir, iyice karıştırılır. Üzerine süt ve su ilave edilerek tekrar ocak üstüne alınır. Kısık ateşte muhallebi kıvamına gelinceye kadar yavaş yavaş karıştırılarak pişirilir. Ocaktan alındıktan sonra tencere ağzına bez konularak kapağı kapatılır ve dinlenmeye bırakılır. Her ne kadar ben soğuk halini sevsem de, dinlenen irmik helvası ılık olarak servis edilir.

İrmik helvası birçok yörede yapılsa da, Konya'da düğün yemeklerinin vazgeçilmezidir.
İrmik helvası el alışkanlığı isteyen bir tatlı türüdür, ölçüleriniz doğru olsa da lezzetli bir irmik tatlısını ilk deneyişte yapamayabilirsiniz. İlk denemenizde başarmamışsanız vazgeçmemenizi tavsiye ederiz.

Konya İrmik Helvası
Konya usulü İrmik Helvası
 
 


Konya evden eve nakliyat hizmeti almak istiyorsanız. Ev eşyası taşıma Firmaları linkini kullanarak, Konyada hizmet veren Konya evden eve taşıma işi yapabilecek firmaları görebilirsiniz.
Sayfamızda şehirler esas alınarak nakliyat firmalarının tanıtımı yapılmıştır. Firma şehir merkezinde mi sizin aradığınız ilçede mi faaliyet gösteriyor, adresine bakarak öğrenebilirsiniz.