Sizinlerden gelen taşıma ilanları

Çeltik ilçesi

 Pirinç üretiminden esinlenerek Çeltik adını alan ilçemizin, çeltik üretimi yapılan sahaları sivrisinekle mücadele kapsamında kurutulmuştur. Polathisar ve Sarıkayaoyla mağaraları bölgenin Bizans döneminde de cazibe bölgesi olduğunu göstermektedir. İlçemiz tarihi ipekyolu üzerinde yer almaktaydı. İbrahim Hakkı Konyalı eserinde ilçenin Akçaşehir ismi ile Konya’ya bağlı bir kaza olduğunu yazmıştır.
 İlçede Selçuklular ve Karamanoğulları dönemine ait tarihi eserleri bulunmaktadır. Çeltik Merkez Cami bunlardan biridir.
 1958 yılına kadar köy olarak kalan Çeltik, bu yıl da bucak, 10 yıl sonra da kasaba statüsü kazanmış, 9 Mayıs 1990 tarih ve 3644 sayılı "130 ilçe Kurulması Hakkında Kanun" ile İlçe olmuştur. İlçemiz iki kasabası yedi köyü bulunan 625 km2 yüzölçümlü bir yerleşim birimidir.
 Konya il merkezine uzaklığı 220 km uzaklıktadır. Afyon, Eskişehir, Ankara'ya sınırı bulunmaktadır.
Konyanın Çeltik ilçesi
Konya Çeltik
 
 


Çeltikde evden eve nakliyat hizmeti almak istiyorsanız. Ev eşyası taşıma Firmaları linkini kullanarak, Konyada hizmet veren Çeltikde evden eve taşıma işi yapabilecek firmaları görebilirsiniz.
Sayfamızda şehirler esas alınarak nakliyat firmalarının tanıtımı yapılmıştır. Firma şehir merkezinde mi sizin aradığınız ilçede mi faaliyet gösteriyor, adresine bakarak öğrenebilirsiniz.