Sizinlerden gelen taşıma ilanları

Bozkır ilçesi

 Verimsiz olan toprakları, yerleşmeye müsait olmayan coğrafi yapısı tarih boyunca insanlar için tercih edilmeyen bir bölgenin adıdır Bozkır. Çay ile Seydişehir arasında bulunmaktadır. Eski dönemlerde İlçe merkezi “Sıristad” olarak adlandırılmışken, sonraki döneminde coğrafyanın adı, ilçeye de verilmiş, Bozkır olarak adlandırılmıştır.
 Orta Torosların eteğinde kurulan ve eski bir yerleşim yeri olan Bozkır, tarih sahnesinde yerini aldığından bu yana bünyesinde değişik toplumları barındırarak birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. İsauralılar, Romalılar, Bizanslılar, Selçuklular, Anadolu Beylikleri ve Osmanlılar gibi farklı devletlerin hüküm sürdüğü bir yerleşim yeridir.
 Karamanoğullarının hüküm sürdüğü dönemlerde bölgede yöneticilik yapan Bozkır Bey den ismini almıştır. Bozkır arazinin yapısı kaynaklı bir isim değildir.
 1858 yılına gelindiğinde Bozkır ilçe olmuştur. Bozkır hakkında, 1918 yılına ait bir salnamede kadı, Mustafa Efendi; müftü ise Mehmet Kûdzi Efendi olduğu yazılıdır. Sonraki müftüler ise "Bozkır Müftüleri" adlı ayrı bir yazıda kaleme alınmıştır. Bozkır, bugün de Konya'ya bağlı bir ilçe olarak varlığını sürdürmektedir.
Konyanın Bozkır ilçesi
Konya Bozkır
 
 


Bozkırda evden eve nakliyat hizmeti almak istiyorsanız. Ev eşyası taşıma Firmaları linkini kullanarak, Konyada hizmet veren Bozkırda evden eve taşıma işi yapabilecek firmaları görebilirsiniz.
Sayfamızda şehirler esas alınarak nakliyat firmalarının tanıtımı yapılmıştır. Firma şehir merkezinde mi sizin aradığınız ilçede mi faaliyet gösteriyor, adresine bakarak öğrenebilirsiniz.